W styczniu grupa uczniów ZSA w Bożkowie uczestniczyła w transgranicznych warsztatach dla uczniów w ramach projektu ,,Akcent@com”. Było to pierwsze spotkanie polskiej i czeskiej młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 -2013.

            Po przyjeździe do czeskiej miejscowości Bílá Třemešná  zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu pod Zvicinou. Na miejscu czekali na nas już uczniowie z opiekunami ze szkół czeskich. Tym razem warsztaty zostały zorganizowane przez pracowników Instytutu EuroSchola.

Dwudniowe zajęcia obejmowały elementy edukacji interkulturowej oraz kompetencje komunikacyjne. W przyjaznej i sympatycznej…

Więcej: Uczniowie ZSA z Bożkowa w Czechach – projekt ,,Akcent@com”

Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska pt. ,,Akcent@com”. Celem projektu jest popularyzacja uczenia się języków krajów sąsiadujących, motywacja do współpracy transgranicznej m. in. poprzez pokonywanie stereotypów i wskazywanie nowych możliwości na rynku pracy.

Pierwsze działanie w ramach projektu ,,Akcent@com” – konferencja promująca – odbyła się 12 września br w Pawłowicach. Kolejnym etapem były warsztaty dla nauczycieli, w których miałam przyjemność uczestniczyć jako jedyna przedstawicielka ZSA w Bożkowie. W dniach 21-22 listopada br odbyły się pierwsze zajęcia w regionie Glacensis. Wzięli w nich udzia…

Więcej: Projekt ,,Akcent@com” – warsztaty dla nauczycieli

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska pt. ,,Akcent@com>”. Przeznaczony jest on dla nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych w sześciu czesko - polskich euroregionach: Nisa - Nysa, Glacensis, Praděd - Pradziad, Silesia, Těšínské Slezsko - Śląsk Cieszyński, Beskydy – Beskidy.

Celem projektu jest popularyzacja uczenia się języków krajów sąsiadujących, motywacja do współpracy transgranicznej m. in. poprzez pokonywanie stereotypów i wskazywanie nowych możliwości na rynku pracy. Działania w ramach projektu będą obejmować następujące punkty:

  • konferencja inauguracyjna
  • analiza oceniająca współpracę CZ i PL oraz szkół ponadgimn…

Więcej: ,,Akcent@com>”