W styczniu grupa uczniów ZSA w Bożkowie uczestniczyła w transgranicznych warsztatach dla uczniów w ramach projektu ,,Akcent@com”. Było to pierwsze spotkanie polskiej i czeskiej młodzieży w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 -2013.

            Po przyjeździe do czeskiej miejscowości Bílá Třemešná  zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu pod Zvicinou. Na miejscu czekali na nas już uczniowie z opiekunami ze szkół czeskich. Tym razem warsztaty zostały zorganizowane przez pracowników Instytutu EuroSchola.

Dwudniowe zajęcia obejmowały elementy edukacji interkulturowej oraz kompetencje komunikacyjne. W przyjaznej i sympatycznej atmosferze mieliśmy okazję poznać polsko-czeskie stereotypy oraz integrować się w czasie różnego rodzaju gier i zabaw. Mogliśmy także skosztować pysznych potraw kuchni czeskiej.

            Warto podkreślić fakt, że nasza szkoła  jako jedna z trzech z euroregionu Glacensis została zakwalifikowana do projektu, co pozwola nam na wyjazdy zagraniczne i zdobywanie nowych doświadczeń. Teraz z niecierpliowścią czekamy na przyjazd kolegów i koleżanek z Czech – w marcu warszaty odbędą się po stronie polskiej.