Dnia 11.10.2019 r. w naszej szkole odbył…o się spotkanie autorskie, na którym mieliśmy przyjemność gościć Panią Stanisławę Łowińską- poetkę, dziennikarkę i członkinię Związku Literatów Polskich. Jako realizatorka Lednickiej Wiosny Poetyckiej, zrzesza młodych wierszopisarzy organizując coroczny konkurs „O Koronę Wierzbową”, łącząc przy tym talent poetycki wraz z duszą społecznika.

 

Przybycie Pani Łowińskiej wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczniów. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjemnej atmosferze, mieliśmy okazję zapoznać się z twórczością oraz życiem poetki.

Poruszone zostały tematy, których motywem przewodnim były problemy społeczeństwa XXI wieku m.in.: miłość, młodość, moralność, dojrzałość. Pani Stanisława Łowińska przedstawiła nam swoje dzieła, którymi próbuje nam uświadomić jak wiele szczęścia można dostrzec nawet w najmniejszych rzeczach. Przekazała nam część swojej duszy, która nieustannie poszukuje lepszej strony życia. Lekcja, a raczej dyskusja wzbogaciła nas o nową wiedzę i doświadczenie. Dodatkowo utwierdziła nas w przekonaniu, że w każdym z nas jest pierwiastek wrażliwości, każdy może pisać i wyrażać swą osobę słowem. Ciągle czuło się empatię bijącą od Pani Stanisławy, przedstawione utwory uczestników konkursu coraz samej poetki, skłoniły do refleksji wszystkich słuchaczy. Na zakończenie spotkania, jeden z uczniów w imieniu wszystkich zgromadzonych, złoży…ł podziękowania wręczając przy tym drobny upominek.

 

Mamy nadzieję na ponowne przybycie Pani Łowińskiej do naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i liczymy na kolejną dawkę poezji!

 

 

Mateusz Brodziak

 

Arletta Rowińska